Twitter ile Para Kazanıldığını Biliyormuydunuz?

İnternet farklı kullanım alanlarıyla hayatımızda ki yerini arttırmaya başladıkça, güncel sosyal hayat internet ortamına taşınmaya başlandı. İnsanlar artık gününün büyük bir vaktini bu tür platformlarda geçirerek, sevdikleriyle, arkadaşlarıyla sohbet edebiliyor, güncel haberlerden haberdar olabiliyorlar. Bu konuda ki atılımlardan en büyüğü şüphesiz ki Facebook oldu,  dünya genelinde kısa sürede yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşan facebook, bu konuda çığır aştı diyebiliriz. Ancak facebooku takip eden ve bence  üye konusunda onla yarışma sa da, güncel kullanıcı bazında onunla yarışabilecek hatta geçebilecek bir platform olan Twitter’i de göz ardı etmemek gerek. Şuan en popüler sosyal medya mecraları arasında üst sıralarda yer alan twitter artık günlük hayatın tüm bölümlerine girmiş durumda, öyle ki bu platformda, cumhurbaşkanı, başbakan, siyasetçiler, ünlüler herkes bulunuyor ve aktif olarak da kullanıyorlar. Kullanım alanın şuan için en çok ABD de yaygın ancak, gün geçtikçe bütün dünyaya hitap etmeye başladı diyebiliriz. Ülkemize bakacak olursak henüz diğer ülkeler gibi ve Facebook gibi büyük bir kullanıcı potansiyeli olmasa da gün geçtikçe aktif kullanıcı sayısı artıyor. Twitter Türk ziyaretçi pazarını kaçırmamak için de Türkçe dil desteği getirmeye hazırlanıyor. Böylelikle daha çok kişiye hitap etmiş olacaklar.

Sosyal Medya Platformlarında Para Kazanmak

Yazımızın konusunun Twitter olmasının sebebi de, sosyal medya platformlarında ki çok büyük reklam pazarı.

Facebook, twitter gibi platformlarda gerçekten çok büyük rakamlarda reklam gelirleri dönüyor. Özellikle Twitter üzerinde ünlülerin sayfalarını kullanarak reklam yapan firmalar, kolay yoldan etkili bir reklam modeli oluşturmanın peşindeler. Ünlülerin sayfasında, bu ünlü bu markayı kullanıyor gibi yazı reklamları vererek, bu ünlünün milyonlarca takipçisine kolay yoldan hitap etmiş oluyor ve etkili bir şekilde geri dönüş alıyorlar. Bu tür platformlar gün geçtikçe daha da değerli hale geliyorlar çünkü, bu platformlarda ki reklam modellerinin etkisi gittikçe artıyor ve dünyaca ünlü firmalar bu artışın farkındalar. Çok büyük maliyetler harcamadan etkili reklam modellerini kullanmak kim istemez ki ?

Örnek vermek gerekirse, dünyaca ünlü bir otomobil firması 5 ünlü kişiye otomobil hediye edeceğini ve bunun içinde sadece, twitter sayfalarında reklamları paylaşmalarını istiyorlar. Gördüğünüz gibi bir çok firma bu gelişimin farkındalar ve etkili bir biçimde kullanmak istiyorlar. Dünyaca ünlü kişilerin milyonları aşan takipçi sayısı var, bu takipçilerinin çoğu da bu ünlü simaların giydiklerini, saçını, yaptıklarını taklit etmeye ve onun gibi olmaya çalışırlar. Bundan dolayı da bu ünlülerin kullandıkları ürünlerin reklamını yapmak, firmalar için harika bir geri dönüş getiriyor.

Twitter İle Nasıl Para Kazanabiliriz ?

Aslında twitter ile para kazanmanın yolunu, yazımın buraya kadarını okuduysanız anlamışsınızdır. Twitter ile para kazanmak gerçekten en zahmetsiz para kazanma yolları arasında, hiç bir uğraş vermenize gerek yok, tek yapmanız gereken reklamları paylaşmak olacak. Tabi ki bunun içinde belirli bir takipçi sayısına ihtiyacınız var, nede olsa ne kadar takipçiniz olursa o kadar tıklanır, bu da size kazanç getirir. Bu konuda reklam hizmeti veren sitelerin başında gelenhttp://revtwt.com/ az bilinen ancak çok etkili bir kazanç modeli. Tek yapmanız gereken siteye üye olarak, reklam metinlerini tweetlemek, bu reklamlara her tıklandığında 0,15$ gibi bir rakam kazanıyorsunuz. Binlerce takipçiniz varsa ve kendinize güveniyorsanız, bu kazanç modeli tam size göre, hiç uğraşmadan ciddi kazançlar elde edebilmeniz mümkün. Ayrıca bu site, farklı reklam modelleri de içeriyor, örnek olarak sitenize buradan reklam alabilmeniz mümkün.

Kısacası, twitter ile para kazanmak için, takipçi sayısı yüksek bir profil ve retwt sitesine üye olmak gerekiyor, başka bir uğraş yok, bol kazançlar.

About admin