Seo ile Google’da Üst Sıralarda Çıkabilirsiniz

Bu yazımda sizlere “SEO” konusunda bazı bilgiler vermeye çalışacağım. SEO İngilizce ( Search Engine Optimization ) kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçe anlamı ise Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Bu tanımı genişletirsek arama motorunda belli bir konuda arama yapan bir kullanıcının sitenizi daha kolay bulabilmesidir. Sitenizin kolay bulunabilmesi için arama motoru içerisindeki sıralamada üst sıralarda  “birinci sayfada” yer alması gerekir. İşte bu SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) ile olur?

“GOOGLE’DA ÜST SIRALARDA” ÇIKMAYI KİM İSTEMEZ!

SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakabilirsiniz.

SEO ile sitenizin ziyaretçisini artırarak, satışlarınızı artırabilirsiniz.

GOOGLE ÇOK İŞLEK BİR CADDDE GİBİDİR.

Seo’ya Kimin İhtiyacı Var?

İnternet sitesinden ticaret yapan para kazanmak isteyen herkesin Seo Tekniklerini iyi bilmesi gerekir.

Özellikle firma siteleri için “SEO” konusu olmazsa olmaz gibidir. Çünkü bir firma sitesi için SEO demek yeni müşteriler demektir. Düşünün işyeriniz çok işlek bir cadde de ve iyi bir yerde bu sizin satışlarınıza yansımaz mı? Google da işlek bir cadde gibidir. Bu cadde üzerine siteniz ne kadar üst sıralarda ise işinizde o kadar iyi olacak demektir.

Bugün katıldığım bir bilişim seminerinde de konu SEO olmamasına rağmen konuşmacılar SEO’nun ve  google’da üst sıralarda çıkmanın önemini vurgulayarak anlattılar. Bazı katılımcılar ise konuşmacılara SEO ile ilgili bir kurs olup olmadığını sordular. Şuan bildiğim kadarı ile Seo konusunda bir kurs yok ama kursa gitmeden SEO ile ilgili çok güzel bilgiler öğrenebileceğiniz ve sitenizi üst sıralara çıkarmada size yardımcı olacak bir kitap var. Bu kitabın ismi SEO REHBERİ yazının devamında SEO REHBERİ e-kitabını sizlere anlatacağım.

SEO aslında daha çok google arama motoru ile öne çıkan bir kelime olmuştur. Bildiğiniz gibi Google dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan arama motorudur. İkinci sırada ise yahoo arama motoru gelmektedir.

BURADAN GOOGLE SİTENİ EKLE

Google arama motorunda kendi kategoriniz ile ilgili bir aramada üst sıralarda birinci sayfada çıkmanız için neler yapmanız gerekir?

Arkadaşlar google da üst sıralarda çıkmak istiyorsanız çeşitli SEO TEKNİKLERİ’Nİ öğrenmelisiniz.  Bu tekniklerden bir bölümünü internette araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Bu yetmez bana Seo konusunda daha kapsamlı bilgiler edinmek istiyorum diyorsanız. O zaman size önerebileceğim yukarıda adı geçen SEO REHBERİ isimli e-kitabı indirebilirsiniz.

Seo tekniklerini uygularken dikkat etmeniz  ve uzak durmanız gereken uygulamaları bu kitapda bulabilirsiniz. Yanlış seo uygulamaları ile google üst sıralarda çıkmak isterken sandbox girip sitenizi geri sıralarda bulabilirsiniz. O nedenle doğru seo tekniklerini uygulamaya özen gösteriniz.

Google arama motorunun hedefi  kullanıcılara en iyi sonuçları göstermektir. Google çeşitli hilelere veya sırf arama motorundan yükselmek için hazırlanmış sahte içerikli web sitelerini spam olarak algılar.

Google uyarıyor. Bunları bunları yapmazsanız bende sitenizi sever ve iyi yerlere taşırım diyor. Bakın neymiş o kaçınılması gereken hususlar;

Sayfanızı anahtar kelime listeleriyle doldurmayın, sayfaları “gizlemeye” çalışmayın veya “sadece tarayıcılara yönelik” sayfalar koymayın. Sitenizde, ziyaretçilerinizin görmesini istemediğiniz sayfalar, bağlantılar veya metinler varsa, Google bu bağlantıların ve sayfaların aldatıcı amaçlarla hazırlandığını varsayar ve sitenizi yok sayar.

SEO REHBERİ İLE SEO DANIŞMANINA İHTİYAÇ DUYMADAN KENDİ SEO UYGULAMALARINIZI KENDİNİZ YAPIN.

SEO REHBERİNDE NELER VAR?

SEO-REHBERİ-KİTABIBaşlangıç Rehberi Arama Motoru Optimizasyonu ve Seo hakkında temel bilgiler,

Seo ile nasıl başarılı olunur?

Seo ile ilgili terimlerin açıklamaları.

Hedef anahtar kelime seçimi nasıl yapılır.

Alan Adı (Domain) alırken dikkat etmeniz gereken hususlar.

A’dan Z’ye can alıcı seo teknikleri ve açıklamaları.

Uzak durulması gereken uygulamalar.

En faydalı dizinler.

Seo Yazılımları ve Programları.

Seo ile rakiplerinizi nasıl geride bırakabilirsiniz?

Site içi Seo uygulamaları.

Site dışı Seo uygulamaları.

Nitelikli backlink yapısı nasıl oluşturulur?

Pagerank elde etme teknikleri.

Pagerank değeri yüksek sitelere link ekleme teknikleri.

Yeni Google Algoritması ve Trustrank.

Seo danışmanına para vermeden kendi seo uygulamalarınızı kendiniz yapın.

İnternetin en kapsamlı seo analizini kendiniz yapın.

Full Seo Analizi nasıl yapılır?

WordPress seo eklenti optimizasyonları.

Sitenizin Google ve Yahoo gibi arama motorlarında 1. sırada çıkması için yapılması gerekenler.

Adsense ile ayda 1000 dolar nasıl kazanılır?

Ve buraya yazmadığımız daha pek çok konuyu kitabımızda bulabileceksiniz.

SEO REHBERİ İÇİN BURAYA TIKLAMANIZ YETERLİDİR.

SEO-REHBERİ-KİTABI

Google Kazançları kitabının başarısı başlıklı konuyu okumak istermisiniz?

About internetpara