Program Kullanmadan Video Nasıl İndirilir?

İnternette gezinirken beğenerek izlediğimiz videoları bilgisayarımıza indirmek için programa ihtiyacınız yok bunun için yapmanız gereken çok basit bir uygulama var.

Bu uygulamayı öğrendikten videoları izledikten hemen sonra bilgisayarınıza kaydedebileceksiniz ve gereksiz birçok programdan kurtulmuş olacaksınız.

Bunun için yapmanız uygulamalar ise şöyle;

1-İlk olarak açtığımız internet sitesinden videomuz bitene kadar izliyoruz.

2-İnternet Explorer Araç Çubuğundan Araçlar > İnternet Seçeneklerine tıklıyoruz. Karşımıza alttaki resimdeki bölüm gelecek buradan Ayarlar sekmesine  tıklarız.

3-Araçlar > İnternet Seçenekleri > Ayarlar bu sıralama ile gittikten sonra ekranımızda alttaki resimdeki gibi bir pencere açılacaktır. Bu pencere  Geçici İnternet Dosyaları Ve Geçmiş Ayarlarının yapıldığı yerdir. Pencerenin altında yer alan Dosyaları Görüntüle Sekmesine Tıklayalım Şimdi.

Karşımıza Geçici İnternet Dosyaları Ve Geçmiş Ayarları adında bir pencere çıkıyor. Buradan Dosyaları Görüntüle’ye tıklıyoruz.

4-Bu işlemden sonra ekranımızda Temporary Internet Files klasörü açılır. Bu pencerede kaydedilen videoyu bulmak için sayfanın alt kısımlara doğru bakmalıyız. Video dosyalarının boyutu diğer dosyaların boyutundan daha fazla olacaktır. Bu nedenle boyutu büyük olan dosyalara ve görünürdeki şekline bakınız. Bulduğumuz video dosyasını sürükleyerek masaüstümüze bırakıyoruz. Artık video indirme işlemi tamamdır.

HATIRLATMA: Video dosyaları mp4 uzantılı olmaktadır. Bu videoları bilgisayarınızdan izlemek için VLC , FLV , Codec gibi programlar kullanmanız  gerekecek bu programları da yeri geldikçe sitemizde başka bir yazımda sizlere anlatacağım. Bu videoları Windows Media Player izlemek için ise Video Converter (video uzantılarını çevirme ) tarzı programlar kullanmak gerekiyor.Mp4 uzantılı video dosyalarını mpeg veya avi uzantılarına çevirerek izleyebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir