Plakadan Araç Ve Hasar Sorgulama

İkinci el oto alacak olan kişilerin en temel sorunlarından biriside alacakları aracın herhangi bir hasar, kaza ya da vergi borcu olup olmadığını öğrenmektir. Sigorta bilgi merkezi tarafından başlatılan ve tamamlanan sms projesi ile aracın herhangi bir hasar, kaza ya da cezası olup olmadığı sorgulanabiliyor.
Sms sistemi üzerinde,

 

plakadan-arac-sorgulama

Plakadan kaza sorgulama,

Plakadan hasar sorgulama,

Plakadan herhangi bir ceza olup olmadığı öğrenilebiliyor.

Plakadan poliçe ve kasko bilgileri sorgulama

Sms projesi ile araç hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler mesaj atarak arabanın hasar geçmişini, mağdur bilgilerini, trafik poliçelerini ve varsa kaza tutanak bilgilerini öğrenebilir.

İkinci el oto almak istiyorsunuz ancak alacağınız aracın herhangi bir kaza ya da hasarı olup olmadığını öğrenmek mi istiyorsunuz?

Otokontrol5664 üzerinden plakadan aracın hasar, kaza, ceza ya da trafik poliçelerini, varsa kaza tespit tutanaklarını öğrenebilirsiniz.

Sırası ile yapabileceğiniz işlemeler ve sms sistemi şu şekilde işlemektedir.

Plakayı yazın ve 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş bile olsa, hasar geçmişini anında öğrenebilirsiniz.

Kaza bilgisini sorgulamak istiyorsanız;

Kaza boşluk plakayı yazıp 5664’e gönderin. Trafik kazasına karışan tarafların kendi aralarında tutmuş oldukları kaza tutanağını ve kusur oranlarını öğrenin.

Plakadan Kasko Sorgulama, Plakadan Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik ya da poliçe bilgilerini öğrenmek istiyorsanız;

TRAFIK ya da KASKO yazıp plakayı yazdıktan sonra 5664’e gönderin. Bu işlem ile trafik ya da kasko poliçe bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak isteyenler Otokontrol sitesi üzerinden bilgi alabilir.

About admin