Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yazımız özellikle yeni araç alacak olanları ilgilendiriyor. İkinci el araba almayı düşünenlerdenseniz, alacağınız aracın daha önceden kaza yapmamış olması, herhangi bir cezasının bulunup bulunmadığı, aracın daha önce ne kadar hasar gördüğü konusunda bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz; çünkü aracınızı siz de bir başkasına satacağınızda, o kişi de bu bilgilere sahip olmak isteyecek, ve bunun yanında, sizin yapmadığınız kaza, sizden kaynaklı olmayan araç hasarının acısı sizden çıkartılabilecektir. Bu nedenle, ikinci el araba alacak olanlar, önce arabayı bir yetkili servise göstererek, arabanın durumu hakkında bilgi sahibi olur, sonra alırlar; ancak tam techizatlı olmayan yetkili servisler de aracın daha önceden kaza yaparak hasar görüp görmediğini bilemeyebilirler. Almak istediğiniz arabanın markasına ait olan bir yetkili servise gidecek olursanız, satın alacağınız aracın bilgisayar kayıtlarına bakar; ve araç geçmişi hakkında bilgi sahibi olursunuz…

Plakadan Araç Sorgulama 5664 Sms İle

Plakadan Araç Sorgulama

Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç plaka sms ile sorgulama yapmak için buraya tıklayınız.

Elbette bunun başka bir yolu daha var… Artık, ikinci el araba alacak olanlar, aracın herhangi bir kazası olup olmadığını, bir hasarı bulunup bulunmadığını, aracı hiç bir yetkili servise götürmeden, cep telefonlarına gönderecekleri bir kısa mesaj ile öğrenebilmekteler. Araç hakkında bilgi edinebilmek için göndereceğiniz kısa mesajla, sadece aracın kazasının olup, hasarının bulunup bulunmadığını değil, aracın herhangi bir cezasının, ya da vergi borcunun bulunup bulunmadığını da öğrenebilme şansına sahip olabilirsiniz. Araç plaka sorgulama, araç borç sorgulama, plakadan kaza sorgulama, plakadan araç sorgulama, plakadan ceza sorgulama, plakadan hasar sorgulama; ve araç kaza sorgulama gibi işlemlerin tamamını araç plaka sorgulama sms, ve araç plaka sorgulama 5664 sayesinde gerçekleştirebilmeniz olanaklı. Kısacası artık, hem satın alacağınız aracın durumunu sorgulayabilir; hem de daha güvenli araç alacak olmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

 

İkinci el araba alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır: almayı düşündüğünüz araç daha önce kaza yapmış olmamalı, eğer kaza yaptıysa dahi hasarı büyük olmamalıdır. Bu durumların derecelerine göre, alacağınız ikinci el arabanın fiyatını belirlersiniz. Nasıl ki bir aracın üretim senesi geriye doğru gittikçe aracın fiyatı düşerse, aracın hasar durumunun da, onun fiyatını düşüreceğini unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle, araç plaka sorgulama konusunda, ikinci el araba alacaksanız bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Plakadan Araç Sorgulama 5664, Plakadan Hasar Sorgulama, Plakadan Kaza Sorgulama, Sms ile Hasar Sorgulama, Sms ile araç sorgulama , Plakadan Kasko Sorgulama plakadan yapabileceğiniz tüm sorgulamalar için yukarıda verilen bağlantıyı kullanabilirsiniz.


 

About admin