Paypal Nedir? Paypala Nasıl Üye Olunur?

Paypal, kredi kartınızı kullanmadan internetten güvenli bir şekilde alış-veriş yapabilmenizi veya herhangi bir kişiye yalnızca e-posta adresi vasıtasıyla para yollayabilmenizi sağlayan, bir bakıma online bankacılık işlemi yapabildiğiniz bir sistemdir.

Paypal Belçika,Almanya,Avusturya,Fransa,İsviçre,İngiltere ve Amerika’da yerel web siteleri bulundurarak bu ülkelerde sorunsuz bir şekilde çalışmasına rağmen Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 37 ülkedeki kişiler tarafından belli kısıtlamalarla kullanılabiliyor.

Paypal ile Amerikan Doları ve Yen gibi birden çok parabirimini kullanarak ödeme alabilir ve ödeme yapabilirsiniz. Paypal, para birimleri arasındaki değişimleri otomatik olarak yaptığı için parite gibi detaylarla uğraşmanız gerekmez. Fakat bu işlemler için belli bir ücret ödemeniz gerekli.

Paypal artık Türkiyedeki bankalara da ödeme yapıyor.

PAYPALA NASIL ÜYE OLACAKSINIZ ?

Öncelikle  www.paypal.com/tr adresinden Paypal sayfasına giriş yapınız. Sayfanın sol alt kısmına doğru “PayPal’da yeni misiniz? Üye ol.”  kısmını kullanarak  üye olun. Paypal hesabımız oluşturulduktan sonra bu hesabımızı sanal kredi kartı veya normal kredi kartı kullanarak onaylamamız gerekli. Çünkü, birçok kurum kendilerine ödeme yapılmasına ancak paypal hesabımızı kredi kartıyla onayladıktan sonra izin veriyorlar.

PAYPAL’A ÜYE OLMAK ÜCRETSİZDİR.

Bunun için Paypal hesabımızı oluşturduktan sonra kredi kartıyla onaylamamız için bir ekran çıkartıyor. Buraya kredi kartı bilgilerimizi girip, gözüken adresi kontrol ederek, kendi adresimizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra Paypal hesabınızdan 1-2 TL lik bir para keser ve gelecek kredi kartı ekstrenizde bu harcamanın yanında 4 haneli bir kod olur. Bu kodu Paypal’ de ilgili bölüme girdiğiniz taktirde hesabınız Paypal tarafından onaylı hale gelmiş olur. Hesabınızdan alınan 1-2 TL ise size geri iade edilir.

Paypal’a Üye Olmak Resimli Anlatım


About admin