Ek İş “Özgün Makale Yazarak Ek Gelir İmkanı”

İnternetten gelir elde etmek isteyenler için bir alternatif de özgün makale yazmak. Öncelikle özgün makaleyi tanımayalım. Özgün makale web site yöneticilerinin Google ve diğer arama motorlarına sitesini sevdirmek için kullandığı bir yöntem. Ayrıca emek hırsızlığı olmayan, internetten kopyalanmamış yazılara özgün makale denir.

Özgün Makale Nasıl Yazılır?

Özgün makale yazabilmek için öncelikle dil bilgisi ve imlâ kurallarına kesin olarak uyulmalıdır. Ayrıca sözel zekânın gelişmiş olması, okuyucu sıkmayan ve akıcı bir anlatıma sahip olunması gerekir. Özgün makale yazabilmek için araştırabilmek, anlayabilmek, anlatabilmek gerekir. Bunlar olmadan yazacağınız özgün makalelere zaten ilgi olmaz.

Özgün Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özgün makale yazarken her şeyden önce yukarıda bahsettiğimiz gibi imlâ ve dil bilgisi kurallarına tam uyum sağlanmalıdır. İmlâ ve dil bilgisi kurallarından kısaca bahsedecek olursak; cümleye büyük harfle başlamak, noktalama harflerini kullanmasını bilmek, kelimeleri iyi seçmek vb. gibi şeylerdir. Bu konu hakkında bilgisi TDK kurumu kitapçıklarından alabilirsiniz. Bundan sonra akıcılık, düzen, anlaşılmak, konuya hakim olmak ve tüm sorulara cevap vermek gelebilir.

Özgün Makaleler Hangi Konularda Yazılmalıdır?

Öncelikle her işin bir ustası vardır, tabii ki bilgili olduğunuz konuda yazacağınız özgün makaleler daha çok beğenilir ve daha yararlı olur. Ancak bilginizin olmadığı konuda da makale yazabilirsiniz. Bunun için internette araştırma yapabilmeniz, okuduklarınızı geliştirerek kendinize göre yorumlayabilmeniz gerekir.

Özgün Makalelerin Değeri Nedir?

Özgün makalelerin fiyat olarak değeri genelde kelime sayısına göre belirlenir. Ne kadar çok kelime, o kadar çok bilgi, o kadar çok fayda ve o kadar çok para demektir. Tabi sizin bilginize, tecrübenize ve makalelerinizin kalitesine oranla fiyatlarda oynama olması muhtemeldir.  Örneğin 500 kelimelik bir makaleyi 5-10 lira gibi fiyatlara yazabilirsiniz.

Özgün Makaleleri Satmadan Para Kazanılabilir mi?

Tabii ki evet, kendinize ait web sitelerinde bu makaleleri yayınlayarak kopyala/yapıştır içerikli sitelerden çok daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz. Böylece siteniz web dünyasında önemli bir konuma gelir ve gerek reklam gelirleri gerekse diğer çeşitli gelirler ile normal bir işten daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

 

 

About admin