Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli, Güncel Klima Tavsiyeleri

Sıcak havalar sizi bunalttı mı? Ne tür bir klima alacağınızı bilmiyor musunuz? Klima almak istiyorum, hangi klima alınmalı, hangi klimayı almalıyım gibi soruları kendinize soruyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Yazımızda klima alınırken dikkat nelere dikkat edilmesi gerektiğini bulabilir, güncel klima tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

 

Klima Tavsiyesi, Klima Tavsiyesi 2012, Klima Almak İstiyorum 2012, Hangi Klima Alınmalı, Hangi Klimayı Almalıyım, Hangi Klima İyidir, Nasıl Bir Klima Almalıyım, Mitsubishi Duvar Tipi Klima

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Piyasada satılan klimaların %80’i düşük enerji tükettiğini vaat etse de yüksek enerji tüketmektedir. Bu tip klimalar, düşük soğutma özelliğine, solunum yolları rahatsızlıklarına, bakteri üretimine yol açar.

Klima alırken ucuz ve çin malı ürünlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu tip ürünler hem yüksek elektrik faturalarına hem de bakteri oluşumuna neden olur. Anti-bakteriyel özelliğe sahip klimalar doğru seçim olacaktır. Ancak her pahalı klimanın iyi klima olmadığını da unutmayın.

Hangi Klimayı Almalıyım, Güncel Klima Tavsiyesi

Klima alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini madde, madde aşağıda bulabilirsiniz.

  • Anti-bakteriyel özellik,
  • Düşük enerji tüketimi, yüksek performans,
  • Geniş servis ağı,
  • Klimanın kullanılacak alana uyumlu olup, olmadığı,
  • Montaj ve kullanım sırasında ısı kaybının önlenmesi dikkat edilmesi gereken maddeler arasında yer alır.

Hangi klima iyidir?

Sizde klima almak istiyorum, hangi klima alınmalı, hangi klimayı almalıyım, hangi klima iyidir gibi soruları kendinize soruyorsanız, aşağıda yer alan önerilere mutlaka dikkat etmelisiniz.

Isıtma ve soğutma amacıyla alınan klimalarda monte edilecek alanın ne kadarlık bir ısı kaybı yaratacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Klimaları elektrik enerjisini rahatlığa dönüştüren araçlar olarak tanımlarsak, tercih edeceğimiz klimanın binanın iç yapısına, yalıtımına ve dış ortamına uyumlu olup olmadığını göz önünde bulundurmamız gerekir. Bunun için tercih edilecek markanın iyi ve bilgili bir teknik servis ağına sahip olması önemlidir.

Nasıl Bir Klima Almalıyım?

Tavan tipi split klimalar

Yer sıkıntısı yaşayanların tercih sebebi olacak tavan tipi split klimalar, genellikle hava akışını daha iyi sağlamaktadır. Ancak yüksek maliyeti ve yüksek enerji tüketimi olan bu klimalar ev kullanımı için mantıklı bir seçim olmayacaktır.

Salon Tipi split klimalar

Bu klimalar bir buzdolabı büyüklüğüne sahiptir. Ancak salon tipi split klimalar hava akımını iyi sağladıkları için düşük enerji ve yüksek performansa sahiptir. Fakat maliyetleri oldukça yüksektir.

Duvar Tipi split klimalar

Geniş ortamlarda yüksek ısı dengesi sağlar. Düşük maliyet ve yüksek performansları nedeniyle en sık tercih edilen klimalardır.

Güncel klima tavsiyeleri 2012

1) Mitsubishi İnverter DXK12Z3-S Klima

Mitsubishi güvencesiyle ozon tabakasına zarar vermeyen doğa ve insan dostu bu klimalar, alerjen ve koku giderici filtreye sahiptir. A sınıfı enerji tasarrufu sağlayan klimalar, negatif iyon plakasına sahiptir.

Fiyat Aralığı 1.974-2.204 TL arası.

2) Sharp İnverter Ay-XP12FR/LSR Klima

Soğutma sistemi içerisinde yer alan R410A gazı, az enerji tüketimi ve yüksek verimlilik sağlamaktadır. Çevre ve insan dostu olan bu klimalarda koku giderici temizlik filtresi yer alır. A enerji sınıfı olan bu tip klimalar, koku giderici temizlik filtresine sahiptir.

Fiyat Aralığı 2.356-3.127 TL arası.

3) General İnverter ASHA12LGCZ Klima

İklimsa güvencesiyle satışa sunulan ASHA modelinde apple-catechin filtresi yer almakta. Bu filtre gözle görülemeyen zararlı mikroorganizma, sporlar ve tozu statik elektrik tarafından emerek etkisiz hale getirir.

Fiyat Aralığı 2.594 TL

Not: Ortalama fiyatlardır. Kesin ve güncel klima fiyatları için klima satan firmalar veya klima bayilerinden fiyat sorunuz.

Klima Tavsiyesi, Klima Tavsiyesi 2012, Klima Almak İstiyorum 2012, Hangi Klima Alınmalı, Hangi Klimayı Almalıyım, Hangi Klima İyidir, Nasıl Bir Klima Almalıyım, Mitsubishi Duvar Tipi Klima

About admin