İş Bankasını ile İnternetten Ücretsiz Havale ve Eft Nasıl Yapılır?

İş Bankasının cep şubesi https://wap.isbank.com.tr   ücretsiz havale ve eft gönderme hizmetinden birçok kişinin haberi olmuştur. Bende ücretsiz havale ve eft gönderme imkanını ilk duyduğumda bu hizmetten faydalanmak için hemen araştırmaya başladım. Bu hizmeti kullanmak için wap uyumlu bir cep telefonum olması gerekiyormuş. Ne yazık ki cep telefonum wap uyumlu değil ama çareler tükenmez bilgisayarınızı wap uyumlu bir cep telefonu gibi kullanabilirsiniz. Nasıl mı?

Buradaki yolları uygulayarak bilgisayarınızdan ücretsiz havale ve eft işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

İş Bankasının cep şubesi wap.isbank.com.tr sadece cep telefonları için olduğundan açılmayacaktır. Bunun için bizde bilgisayarımızı cep telefonu gibi göstererek wap.isbank.com.tr cep şubesinde işlem yapabileceğiz.

Bu işlemleri yapmak için Firefox tarayıcısını kullanacağız. Firefox yüklü değilse öncelikle bilgisayarınıza firefox indirip yüklemeniz gerekmektedir.

Firefox açtıktan sonra  User Agent Switcher eklentisini kurmamız gerekmektedir. Sayfayı açtıktan sonra download yaparak açılan pencereden eklentiyi firefox kurarız.

Eklentinin aktif olması için Firefox’u yeniden başlatmak gerekmektedir.

Üstteki menülerden Araçlardan Default User Agent kısmına girin ve iphone‘u seçin.

Bunları yaptığımızda iphone kullanmış gibi olacağımızdan iş bankasının cep şubesi açılacak. Fakat sayfayı açtığınızda işlem yapamadığınızı göreceksiniz bunun nedeni cep şubesi wap sayfasının cep telefonları  için hazırlanmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu da aşmak için gene Firefox’un eklentilerinden wap sayfalarında gezinmemizi sağlayan wmlbrowser eklentisini indirerek tarayıcımıza kuruyoruz. Eklentiyi buradan indirebilirsin.

Cep telefonu wap uyumlu olmayanlar Firefox’un bu iki eklentisi sayesinde İş Bankasının cep şubesi imkanlarından faydalanabiliyor. Ücretsiz havale ve eft yapma imkanını bilgisayarınız aracılığı ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

One thought on “İş Bankasını ile İnternetten Ücretsiz Havale ve Eft Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir