İnternetten Para Kazanmanın Yolları ve Püf Noktaları

E ticaret, internette alışveriş her geçen büyüyen bir pazar Türkiye’de 5 milyondan fazla kişinin internetten alışveriş yaptığını biliyormusunuz? İnanılmaz derece artan satış rakamları herkesin iştahını kabartıyor. Geçenlerde posta gazetesi az sermaye ile çok para kazanmanın yolları başlıklı yazı dizisinde internette para kazanmanın bazı püf noktalarını anlattı. İnternette para kazanmak isteyenlere yol gösteren bu yazı dizisi bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenler için çok faydalı oldu. Bu yazı dizininin bu bölümünü okuduktan sonra anlatılanları özet şeklinde sizlere aktarmak istedim ve bu yazıyı hazırladım.

İnternet kullanan beş kişiden biri İnternet üzerinden alışveriş yapıyor.

Geçmiş yıllara internetten alışveriş yapanların büyük çoğunluğu erkeklerdi. Fakat şuan da kadınlarda erkekler kadar internetten alışveriş yapıyor. Özellikle giyim, moda, dekorasyon alışveriş siteleri kadınların büyük ilgisini çekiyor. Bize ne bundan diyebilirsiniz. Bakınız Türkiye İstatistik Kurumu TUİK’in araştırma sonuçlarına göre ülkemizde “2011 yılı Nisan ile 2012 yılı Mart aylarını kapsayan on iki aylık dönemde İnternet üzerinden alışveriş yapan bireylerin %44,4’ü giyim ve spor malzemesi, %25,5’i elektronik araç, %21,2’si ev eşyası, %18,3’ü gıda maddeleri ile günlük gereksinimler, %17,4’ü seyahat ile ilgili faaliyetler (seyahat bileti, araç kiralama vb.), %15,6’sı kitap, dergi, gazete (e-kitap dahil) almıştır”

İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim?

Satış Ortaklığı

İnternette 4 milyar dolara yakın alışveriş yapıldığı düşünülürse internetin para kazanmak için cazip bir ortam olduğunu görürsünüz. Peki bireysel bir kullanıcı olduğumuza göre biz nasıl internetten para kazanabiliriz diye düşünebiliriz. Yazıda ingilizcesi affiliate marketing olan satış ortaklığı ve anket doldurarak para kazanma konusu ile ilgili bilgiler verilmiş sitemizde affiliate marketing nedir? Bununla ilgili önceden detaylı bilgi vermiştik kısaca satış ortaklığından bahsetmek gerekirse bir firma düşünün bu firmanın herhangi bir ürünü eğer sizin aracılığınız ile satılırsa ürünün sahibi olan firma bu satıştan dolayı size komisyon veriyor. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse Teknosa, Dart gibi tanınmış firmaların satış ortağı olabilir. Sizin aracılığınız ile satışı gerçekleşen ürünlerin satışından dolayı %2-%3 gibi firmaya göre değişsen komisyon kazanırsınız.

Satış ortaklığı için web sitesi gerekli mi?

Satış ortaklığı için web siteniz olmasına veye üst düzeyde bilgiye program bilmenize gerek yok satış ortaklığını yapabilmek için sadece internet bağlantınızın olması yeterli sadece bu ürünlerin tanıtımı için gerekli mataryelleri güncellemeniz ve insanları çekebilmek için bunları farklı sitelerde yayınlanmanız gerekiyor.  Özellikle yurt dışında satış ortaklığı çok gelişmiş olup satış ortaklığından ciddi paralar kazanılmaktadır. Ülkemizde de satış ortaklığı hızla büyümektedir. Satış ortaklığı düşünüyorsanız bunun için gelirortaklari.com sitesini incelemenizde fayda var.

Anket doldurarak para kazanın

Anket doldurarak para kazanma sisteminin işleyişi şöyle öncelikle anket doldurulmasını isteyen firmaların web sitelerine üye oluyorsunuz. Bu firmalar size internetten doldurmanız için gereken anketler gönderiyor. Doldurduğunuz anket başına para kazanıyorsunuz. Anket sitelerine üye olabilir ve hemen anket doldurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız bunun için internette satışa sunulan anket programlarından alabilir. Bu programlar sayesinde oturduğunuz yerden anket doldur para kazan sisteminde para kazanabilirsiniz. Ne kadar kazanırım diyorsanız bu çok dolduracağınız ankete göre değişmektedir. Yabancı anketlerin anket başına verdikleri ücretler oldukça yüksektir.

Posta gazetesinin internette patron olmanın püf noktaları yazısını okumak için resmi tıklayarak büyütünüz.

 

internetten-para-kazanmanin-yollari

 

 

 

About admin