İnternette Sermayesiz Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

İnternet hayatımızda ki yerini arttırdıkça, bütün dengeleri değiştirmeye başladı. İletişim dengeleri, haberleşme dengeleri ve ticaret dengeleri kısa sürede hayal edilemeyecek bir seviyede değişime uğradı. Teknoloji çağı içerisinde olmamızın bunda büyük etkisinin olduğunu söyleyebiliriz tabi ki. Bundan 20 yıl önce internette sermaye olmadan ticaret yapıp, güzel paralar kazanabileceği söylense, herkes güler geçerdi. Ancak günümüz şartları bütün imkanları bizlere sunuyor. İnternet ve bilgisayar ile ilgili olanlar, bu konuda bir sıfır önde başlıyorlar. Aslında internet başlı başına, milyarlarca kişilik bir pazar. Hem de bu pazarda yer almak için, ne dükkana ihtiyacınız var ne de sermayeye, artık bütün dengeler, insanlarla iletişime ve müşteri memnuniyeti ilkelerine dönmeye başladı. İnternette para kazanma yolları arasında, en çok göze çarpan modellerden bir tanesi olan internette sermayesiz ticaret, hiç bir sermayeniz olmadan, ciddi gelirler elde etmeyi amaçlıyor.

İnternette ticaret, klasik ticaret modelleriyle uğraşanlar için bazı durumlarda sıkıntılı olabiliyor. Çünkü artık, bir ürünün imalatçısı, yeni dönem internet ticari modeller ile, direkt olarak müşterisine hitap edebiliyor. Bu sayede, tedarikçi, satıcı gibi aracılar ortadan kalkmış oluyor, bu da ürününü fiyatına yansıyor tabi ki. Ürün fiyatlarında ki bu değişim, imalatçı firmalar arasında ki rekabeti ve kalite unsurunu artırdığından dolayı da, müşteriler memnun kalıyorlar. Ülkemizde de her geçen gün internette alışveriş fikri insanlarda oturmaya başladı. Bir kaç yıl öncesinde, internette alışverişin güvensiz olduğu yönde kanı vardı. Ancak, zamanla bu tabu yıkılarak, insanlarımız da internette alışveriş gittikçe oturmaya başladı. Bu durum tabi ki klasik ticari modelleri yürüten kişiler için zor bir durum, internette bütün işletme maliyetleri, normal işletmelere göre daha düşük, gelir modelleri farklı, işleyiş tarzları farklı. Bütün bu etmenler birleştiğinde, kazanmak isteyen herkesin teknolojiye açık olarak yeni dönem ticarete ayak uydurması gerektiği ortaya çıkıyor.

İnternette Sermayesiz Ticaret Yolları

Yazının buraya kadarı size cazip geldiyse ve sizde bu ticaret havuzunun içerisine girmek istiyorsanız, hala geç kalmış değilsiniz. Yüklü miktarda sermayeye gerek olmadan, belirli bir işletmeye gerek olmadan, çalışacak elemana gerek olmadan, ekstra masraflara gerek olmadan, internette ticaret sektörüne adım atabilir, bu ticaret havuzunda yerinizi alıp, ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Şimdi bu kazanç modellerini biraz inceleyelim. Bu ticaret modeli için en uygun yöntem Dropshipping ticaret yöntemidir.

  • Dropshipping Nedir ?

Dropshipping sistemi, satıcının ürünleri stok yapmadan satışa sunduğu ürün tedarik sistemidir. Bu sistem klasik ticaret modellerinden farklı olarak işler, yani hiç bir ürünü alıp bir yerde saklamanıza stok yapmanıza gerek yok, sizin yapmanız gereken sadece ürünlerin tanıtımını yapıp, müşteri bulmak. Müşteriyi bulduktan sonra , ürünü, müşterinin adresini, tedarikçi firmaya iletirsiniz, oradan ürün müşteriye gönderilir ve ücret alınır. Sizde bu ücret üzerinden komisyon almış olursunuz. Bu sayede hiç bir sermayeniz olmadan, satış yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

Dropshipping sisteminde tedarikçi firmanın ürün yelpazesi geniştir ve ürünlerde belirli bir sınır yoktur. Yani satışını yapabileceğiniz ürün yelpazesi çok geniştir. Bunun yanında, ürünün kargo ile yollanmasında veya paketlenmesinde sizin hiç bir alakanız olmayacak, siz sadece satışını yapıp komisyonu alacaksınız.

İnternette satış yaparken güvenlik ve memnuniyet unsuru her zaman büyük önem taşımıştır. Bu konuda müşteri memnuniyetine dikkat etmenizde fayda var. Bunun dışında ürünlerinizin, iade, satış, kargolama gibi durumlarda başına gelebilecek olaylara karşı sözleşmeli olması gerekir. Bu duruma da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dropshipping sistemi dışında, sitemizde çok cazip sermayesiz kazanma yollarına daha önceki yazılarımızda yer verdim. Bu kazanç modelleri arasında en çok tercih edilenlerden bir bölümünü sıralarsak;

  • Affiliate marketing(satış ortaklığı) ile para kazanma 
  • Google ile para kazanma
  • Hotfile sitesi ile dosya yükleyerek para kazanma
  • Makale yazarak para kazanma
  • Blog açarak para kazanma gibidir.

Bu sermayesiz kazanç modelleri hakkında sitemizde ki yazılardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunlardan farklı olarak ilgimi çeken para kazanma yollarını da yeri geldikçe sizlerle paylaşacağım.

About admin