Hibe kredisi nasıl alınır? Kimlere verilir?

Girişimci karaktere sahip olan kişiler, diğer insanlardan farklı olarak devamlı, düşünmeye ve eşine az rastlanır olanları yapmaya odaklanırlar.  Ancak bütün girişimcilerin ortak sorunu, projelerine mali kaynak bulamamaktır. Bu onların belini bağlayan bazen projelerinden vazgeçmelerine neden olan sorunların en büyüğü olarak kabul edilebilir. Çünkü bir şeylerin hayata geçebilmesi için mali kaynaklar çok önemli. Yeterli mali kaynağı bulamayan  girişimcilerin kendilerine olan güvenleri de gittikçe düşmektedir. Ancak, bu yazımızı okuyorsanız o kadar karamsar olmayın. Dünyanın çoğu ülkesinde, değerli projeler devlet tarafından bedelsiz ve geri dönüşümsüz hibe krediler ile finanse edilmekte. Proje giderlerinin her detayı, devlet tarafından karşılanmaktadır.

Hibe Kredisi

Ülkemizde de, son yıllarda aynı şekilde, değerli projelere devlet desteği sağlanmaktadır. Finansman olarak devlet desteğine hibe kredi adı verilmiştir. Hibe kredi, diğer ülkelerde olduğu gibi geri dönüşüm gerektirmez. Yani eğer projeniz var sa ve hibe kredi hakkı kazandıysanız, parayı düşünmenize gerek yok tek yapmanız gereken projenize odaklanmak olacaktır.

Ülkemizde ve Avrupa birliğinde oluşturulan fonlar, sadece bu tür amaçlara hizmet etmektedir. Hangi sektörde olursa olsun, projenizi bu fonlara sunarak, kredinizi alabilme şansına sahipsiniz. Maalesef ki ülkemizde hibe kredisi yaygın değil, insanların bu konu hakkında bilgisi yok, bu fonlarda ki paralar kullanılmadan geri ödeniyor,  çoğu girişimci yüksek maliyet getiren belkide çok parlak projelerini rafa kaldırmak zorunda kalıyor. Ama artık buna son vermenin vakti geldi. Sizde hibe kredi başvurusu yapıp, projenizi hayata geçirmek için çalışmalara başlayabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi hibe kredi başvurusu konusunda da sizlere yardımcı olacak bilgi ve desteği içeren rehberler mevcut. Bu rehberler sayesinde hibe kredi almak daha da kolaylaşıyor. Bu konuda deneyimli ve bilgili kişilerin ışığında hazırlanmış bu rehberler, işinizi kolaylaştıracak. Siz sadece projenizi düşüneceksiniz.

Hibe Kredi Alma Koşulları

Yazımının bu bölümüne kadar okuduysanız muhtemelen şimdiden karamsarlığa düşmüşsünüz dür. Benim projeme vermezler, bu kadar kolay mı hiç para ödemeden büyük miktarlarda  kredi almak gibi soruları hep kendinize sorup karamsarlığa kapılmış olabilirsiniz. Ancak tüm bu soruları kafanızdan silin, hibe kredi almak düşündüğünüz kadar çok prosedürü olan zor olan bir konu değil. Eğer siz projenize güveniyorsanız ve inanıyorsanız iş bitmiştir.

Hibe kredisi ile, geri ödemeli olarak 10 bin TL ye kadar, 10 bin TL ile 70 bin TL arasında geri ödemesiz kredi alma imkanına sahipsiniz. Örnek vermek gerekirse,  ülkemizde mevcut et krizi var ve, devlet vatandaşlarını özellikle kırsal kesimdeki vatandaşlarını, hayvancılığa yönlendirmek için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar ile uzun vadede bu et sorunun hallolması ve et ihracatının daha da artması planlanıyor. Bu proje destekleri genelde insanları daha çok üretime yöneltmek amacıyla düzenleniyor. Yani 10 tane inek bakacağınıza, kredinizi alın, işinizi büyütün 500 tane bakın, hem siz faydalanın hem devlet faydalansın.

Hibe Kredisi Almak İçin Hangi Sektörde Olmam Gerek ?

Hibe kredisi almak için herhangi bir sektör kısıtlaması yok, her sektörden her kişi kredi alabilir. İster çiftçi olun, ister ev hanımı olun, ister zanaatkar, ne iş yaptığınızın proje değerlendirmesi açısından bir önemi yok.  Önemli olan projenize güvenmek ve çalışmak. Devlet sizden sadece bunu istiyor.

Hibe Kredisi Kitabı

Bu anlatıklarım kendinize güveninizi getirdiyse, sizde başvurmak istiyorsanız. Hibe kredisi kitabı, hibe kredisi hakkında her detayı içeren bir rehberdir. Hibe kredisi almak isteyen biri, bu konuda hiç bir bilgisi olmadan kitabı satın alarak, bu konunun her detayına hakim olabilir.  “Hibe kredisi kitabı” aldığınızda, hibe kredisi hakkında aklınızda ki tüm sorular yok olacak. Kitap basit ve anlaşılır bir dille  herkesin anlayabileceği şekilde anlatımlar içerir. Kitap tamamen yasal stratejiler içermektedir. Bu kitap ile birlikte, bir iş fikri bulma rehberi ve proje hazırlama klavuzu kitaplarına ücretsiz olarak sahip olacaksınız. Hibe kredisi kitabının en büyük faydalarından bir tanesi de, bu konuda deneyimli kişiler tarafından sizlere ücretsiz olarak verilen danışmanlık hizmetidir. 7 gün 24 saat online olarak, hibe kredisi hakkında her sorunuza cevap alabilecek, aklınızda ki sorulardan kurtulacaksınız.  Ayrıca, hibe kredisi kitabı içerisinde ev hanımları için stratejiler mevcut. Bu stratejiler ile ev hanımları da artık birer girişimci olacak.

HİBE KREDİSİ KİTABI İÇİN RESME TIKLAYINIZ.

About admin