Google Adsense den Para Kazanmak


Google Adsense’den Nasıl Para Kazanılır?
Google adsense web site sahiplerinin sayfalarındaki içerikle alakalı konularda Google reklamlarını göstermesidir. Web sitesinde adsense reklamlarını yayınlayanlar bu reklamlara yapılan her geçerli tıklama için Google”den bir ücret alırlar. Google Adsense’ye kayıt olmak gayet basittir;
Öncelikle Google Adsense ana sayfasına
www.google.com/adsense/?hl=tr sayfasından ulaşın. Bu sayfada “Şimdi kayıt olun” butonuna tıklayın. Karşınıza kayıt formu çıkacaktır. Kayıt sayfasındaki bilgileri eksiksiz bir şekilde dikkatlice doldurun. İlk onayınızın geleceği  mail adresinizin doğruluğunu kontrol edin.

Web Sayfası Url  : Web sitenizin adresini yazın (örn.: Bulunduğunuz il veya ilçenin posta kodunu giriniz.
Telefon :
Fax  :
Anket Kutusu :
Reklamla ilgili anket kutularını doldurun.
Ürünler :
Kurallar :
Kurallar bölümünü okuyun.
www.)
Web Sayfası Dili :Web sayfanızın dilini İngilizce veya Türkçe olarak seçebilirsiniz.
Hesap Türü : Kişisel Hesap
Ülke veya Bölge : Türkiye
Alacaklı Adı : Buraya tam adınızı yazın.
Adres : Adres bilgilerinizi detaylı bir şekilde girin.
Posta Kodu : B

Not  : İçerik arama için Adsense kutucuklarının İşaretli olduğunu kontrol edin.

Kurallar bölümündeki 5 kutucuğunu onaylayın göndere tıklayın.internetpara.com

Şimdi google adsense başlangıç sayfasına geri dönün ve buradan kayıt esnasında vermiş olduğunuz e-mail ve şifrenizle adsense hesabınıza giriş yapın.

arşınıza Raporlar, Adsense Kurulumu ve Hesabım başlıkları bulunan bir sayfa gelecektir. Burada “Adsense Kurulumu” sayfasına tıklayın. Açılan sayfada İçerik İçin Adsense, Arama İçin Adsense ve Tavsiyeler başlıkları karşınıza çıkacaktır. Şimdi bunların her birinin nasıl ayarlanacağına bakalım.

İçerik İçin Adsense:

“Adsense Kurulumu”  sayfasına tıkladıktan sonra açılan sayfada  “İçerik İçin Adsense”  linkine tıklayalım. Karşınıza sihirbaz sayfası gelecektir. (İlk kez kod oluşturuyorsanız farklı bir sayfa gelebilir. İleri/Devam tuşuna basalım.) Şimdi “Reklam Birimi” ve “Bağlantı Birimi”  olmak üzere iki seçenekli bir sayfaya ulaşmış olacaksınız. Burada “Reklam Birimi” ni kullanmanız tavsiye olunur. Zaten sayfa açıldığında “Reklam Birimi” seçili olarak gelir. Metin ve Reklamlar varsayılan olarak ayarlıdır. Eğer bu söylediklerimiz doğru olarak işaretlenmişse Devam tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçin.

Burada karşınıza “Biçim” ve “Renkler” olmak üzere iki bşlık çıkar. Biçim bölümünün yan tarafındaki açılır menüden reklam metinlerinin yayınlanacağı kutucukların boyutlarını ve şekillerini, renkler bölümünde ise sayfanıza uygun renkleri seçebilirsiniz. Biçim için “Reklam Biçimleri” ne tıklayarak seçim yapabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra devam tuşuna basın. Şimdi kanal seçim sayfasına ulaşmış olacaksınız. Burada hiçbir şey yapmadan devam tuşuna basın. Google reklam kodlarını oluşturacaktır. Bu kodları kopyalayarak not defteri veya word belgesine İçerik Kodları adı ile  kopyalayın.

Arama İçin Adsense:

İçerk kodlarını kopyaladıktan sonra, sayfanın üst kısmında,  “Adsense Kurulumu” başlığının alt kısmındaki “Ürünler” linkine tıklayın. Böylece tekrar başa dönmüş olduk. Burada “Arama İçin Adsense” linkine tıklayın. Açılan sayfada “Arama Türü” nün karşısındaki “Google Web Search” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Sayfanın aşağı kısmında “Arama Kutusu Stili” bölümündeki kutucukları işaretleyerek arama kutusunun sayfanızda görünmesini istediğiniz şeklini belirleyin. Daha fazla seçenek kısmandan sayfanızın dilini seçin ve devam tuşuna basın. Açılan sayfanın alt kısmında “Daha Fazla Seçenek” bölümünde “Google Etki Alanı İçin Ülke veya Bölge” bölümündeki açılır kutudan Türkiye’yi işaretleyin. Bu işlemi yapıp Devam butonuna bastığınızda karşınıza “Arama Kodları”  çıkacaktır. Bu kodları da yeni bir not defteri veya word belgesine Arama Kodları adı altında kaydedin.

Tavsiyeler:

Arama kodlarını da kopyaladıktan sonra, sayfanın üst kısmında “Adsense Kurulumu” başlığının alt kısmındaki “Ürünler” linkine tıklayarak tekrar başa dönelim. Şimdi “Tavsiyeler” linkine tıklayın. Karşınız Google Adsense, Google Adwords ve Firefox Artı Google Araç Çubuğu seçenekleri olan sayfa gelecektir. “Google Adsense”  yanındaki kutuyu işaretleyip Devam butonuna basın. Şimdi tavsiye butonunu oluşturacağınız seçenekler karşınıza çıkacaktır. “Tavsiyeleri Şu Dilde Göster” kutusundan Türkçe’yi seçin. Butonu seçtikten sonra en alttaki Devam tuşuna basın. Çıkan kodları kopyalayarak Adsense Tavsiye ismiyle kaydedin.

Adsense tavsiye kodlarını da kopyaladıktan sonra, sayfanın üst kısmındaki “Adsense Kurulum” başlığının altında yer alan “Ürünler” linkine tıklayarak başa dönelim. Tavsiyeler linkini tıklayıp Firefox Artı Google Araç Çubuğu yanındaki kutuyu işaretleyip Devam tuşuna basalım.  Adsense tavsiyesi için yaptığımız işlemlerin benzerlerini burada da yapıp kodları alalım ve kaydedelim.

Artık sayfalarımızda kullanarak adsenseden gelir elde etmek için gerekli bütün kodlarımız hazır. Bu kodları sayfamızdaki uygun yerlere tagların arasına gelecek şekilde ekleyip reklam gösterimine başlayabiliriz.

ADSENSE CANAVARI BURADA

About admin