Facebook ile Para Kazanma Yolları

İnternetin hayatımızda ki yeri her gün  arttıkça, farklı internet projeleri de bu dünyada yerlerini almaya başlıyorlar. Bu tür sitelerin son örneği de son yılların en iyi sitelerinden biri olan Facebook, internette ki insanları sosyalleşmeye götüren ve onlara bir çok imkan sağlayan facebook dünya gelince yüz milyonlarca kullanıcıya sahip. Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan facebook, insanlar tarafından kısa sürede sevilerek, bir çok kişi tarafından en çok ziyaret edilen ve zaman geçirilen siteler arasına girdi. Peki bunun bizim konumuzla ne alakası var diyenler olacaktır elbet aslında bu sorunun cevabı çok basit. İnternetten para kazanma yolları arasında bir çok yöntem var, bu yöntemlerin temel amacı müşterileri kolay yoldan ulaşıp ürünleri satmak. Burada facebook bize yardımcı olacak en büyük etmen. Yukarıda dediğim gibi ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişi bu sitede zaman geçiriyorlar, ve  bir çok kişiye de kazanç kapısı doğmuş oluyor.

Facebook’un İnternetten Para Kazanmak İçin Faydaları

Yukarıda da bahsettiğim gibi internetten para kazanmada temel düşünce, müşterileri kolay yoldan ulaşıp ürünleri satabilmek. Facebook burada bize büyük bir imkan sağlıyor, internet sitesi açmadan, internet siteleri hakkında hiçbir bilginiz olmadan sadece facebookta satacağınız ürünleri paylaşarak veya bu ürünler ile sayfa açarak, direk olarak ürünleri alacak kişilere ulaşabilirsiniz ve en güzeli tarafı da bu yöntem için hiçbir para ödemenize gerek yok. Yapmanız gereken tek şey ürünlerinizi facebook üzerinde tanıtmak.

Facebook Üzerinden Kazanç Elde Etme Yöntemleri

Facebook üzerinden kazanç elde etmek için bir çok yöntem mevcut. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

1. Facebook sayfası açarak, bu sayfaya üye toplayarak, büyük webmaster forumlarında bu sayfaları kolaylıkla satabiliriz.

2. Ciddi rakamlarda üyeye sahip olan sayfalara, reklam alarak hiçbir ödeme yapmadan kazanç elde edebiliriz.

3. Facebook reklam yöneticiliği yaparak, müşterilerin ürünlerini facebook reklamlarında satmaları için rehberlik yaparak kazanç elde edebiliriz .

4. Son olarakta internetten para kazanma modelleri arasında en yaygını ve en iyi kazanç elde edebileceğiniz model olan Affiliate Marketing ( Satış Ortaklığı) sistemini facebook üzerinde uygulayabilir ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Yukarıda saydığım kazanç modellerinden ciddi rakamlarda kazanç sağlamak mümkün, biz bugünkü konumuzun büyük bir bölümünü son maddede bahsettiğim Affiliate Marketing sistemini facebook üzerinde hayata geçirerek, bir çok masraftan ve uğraştan kurtulmuş olacağız.

Yazının buraya kadar olan bölümünü okuduysanız bu fikir size de cazip gelmeye başlayacaktır. Affiliate Marketing sisteminin bir çok uygulama alanı mevcut, internet sitesi açarak veya internet sitesi açmadan kazanç elde etme yöntemleri mevcut. Aslında Facebook ile kazanç yöntemi bunların ikisini de kapsıyor ve zaman kaybını en az seviyeye indirerek, kazancımızı maksimum seviyeye çıkartıyor.

Yapmanız gereken tek şey, facebook üzerinde satış ortaklığı yaptığınız ürünün müşterilerine doğru şekilde ulaşıp, ürününüzü doğru şekilde tanıtmak. Bununda birden fazla farklı yöntemi mevcut örnek olarak üye sayısı çok fazla olan gruplara az miktarda bir ödeme yaparak, ürününüzün reklamını yapabilir bu şekilde az bir parayla, yüz binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Bu işi bir adım daha ileriye götürerek, ürününüz hakkında grup veya sayfa açabilir, çeşitli internet sitelerinde grubunuzu tanıtarak, satış ortaklığı yaptığınız ürününüzün müşterilerini ve meraklılarını kendi grubunuza toplayabilirsiniz. Bu şekilde üye kazandıktan sonra artık işimiz daha kolay. Çünkü bu grupta hitap ettiğiniz kişiler direk olarak sizin ürününüz ile ilgilenen kişiler ve bu kişiler arasında ürününüzü alacak sayısı da normale göre daha yüksek. Örnek olarak, Affiliate Marketing sistemi ile ” topuklu ayakkabı” satışı yapıyorsunuz. Facebook üzerinde “topuklu ayakkabı” grubu açarak ve bu grubu tanıtarak,  topuklu ayakkabı ile ilgilenen kişileri kendi grubunuza toplayabilirsiniz. Bundan sonra da bu grupta, kendi ürününüzü tanıtan paylaşımlar yaparak, direkt olarak müşteriye ulaşmış olursunuz. Bu anlattığım yöntemler ile, kazancınızda ciddi artışlar olacak, bu kazanç modeli ile biraz uğraştığınız da, her ayrıntının önemini fark edip, daha profesyonel adımlar atabileceksiniz. Bol kazançlar.


 

About admin