Blog Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde internet, hayatın her alanına aktif olarak girmiş durumda. Şöyle bir etrafınıza baktığınızda internetin girmediği alanın olmadığını görürsünüz. Bu yaygınlaşma yanında  bir sektörle beraber geldi, bu da internetten para kazanma sektörü. Artık bir çok şirket büyük yatırımlar yaparak, internet sitesi kuruyor, ziyaretçilerine ve müşterilerine kolay yoldan buradan hizmet vermeyi hedefliyor. Biraz daha küçük çaplı düşünürsek, evinde oturup internet sitesi açarak para kazanmak imkansız bir hadise değil. Tabi ki internetten para kazanma sektörünün bir çok alt kolu mevcut, bunlar  e-ticaret, bilgi amaçlı siteler ve bizim bugün konumuzu içeren “blog yazarak para kazanma” sektörü. Eğer bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen sizinde aklınızda ki soru, blog yazarak para kazanılabilir mi ? sorusu. Evet blog yazarak, ciddi paralar kazanmanız mümkün, bu konumuzda blog yazarak para kazanmak için ilk aşamada neler yapmanız gerektiğini ve nasıl bir yol çizmeniz gerektiğini göreceğiz.  Yavaş yavaş, bu işin kurallarını anlatmaya başlayalım.

Blog yazarak para kazanmak istiyorsanız, bu işin altın kuralı özgün içeriktir. Özgünlük her zaman ön planda olmalıdır, arama motorları tarafından sevilmek, ve değer görmek istiyorsanız kesinlikle özgünlükten taviz vermeyin. Özgünlük rakiplerinize karşı 1-0 başlamanızın yolunu açacaktır.

İnternetten blog yazarak aylık 700-1000 TL civarı para kazanmanız mümkün. Evet yanlış duymadınız, sadece evinizde oturarak, günde 1-2 saat gibi bir süre ayırarak bir ayda bu paraları kazanmanız mümkün. Blog yazan insanlarda, genel görüş blog yazarak sadece reklam alarak para kazanılır oluyor. Bu kesinlikle yanlış, reklam alarak para kazanabileceğiniz gibi bunun yanında daha kazançlı ve daha az emek harcayacağınız gelir modelleri de mevcut. İsterseniz artık bu gelir modellerine geçelim.

En verimli ve en az zaman harcanacak kazanç türü Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) tir. Biraz açmak gerekirse, başkasına ait ürünlerin satış  linklerini , blogunuzda veya sitenizde yayınlayarak, müşterinin sizin linkiniz üzerinden kitabı almasını sağlıyorsunuz, böylede bu satılan kitaplardan komisyon almış oluyorsunuz. En etkili kazanç yöntemi Affliate Marketingtir. Bu bölümümüzde bu konu üzerinde duracağız.

Bu yöntemle para kazanmanız için ilk olarak, iyi yerlerde olan bir bloga ihtiyacınız var. Affiliate Marketing için belirli taktikler mevcut, daha fazla kazanmanız, daha iyi adımlar atmanız için, blog ve bu konuda uzman kişilerin yazdığı kitaplar mevcut. Bu kitaplar sayesinde, doğru yöntemler ile kazanca en kısa ve emin bir şekilde ulaşmayı öğrenecek, bunun yanında site oluşturma ve yönetme konusunda profesyonel bilgilere sahip olacaksınız.

About admin