BKM Express Nedir? BKM Express Hakkında Bilgi Sahibi Olun

BKM (Bankalararası Kart Merkezi) Express nedir? BKM Express güvenli midir? Bu yazıda sizlere BKM Express hakkında bilgiler vereceğim.

bkm-express-nedir

Bankalararası Kart Merkezi Nedir?

13 kamu ve özel Türk bankasının ortaklığı ile 1990 yılında kurulmuş olan her türlü ödemenin nakit kullanmadan gerçekleşmesini sağlamak ve altyapıları oluşturmak, işletmek ve geliştirmek için oluşturulmuş platformun ismidir.

BKM Express Nedir?

Çoğumuzun tv reklamlarından öğrendiği BKM Express bir ödeme sistemidir. İnternet üzerinden alışveriş yapıyorsanız eğer kart bilgilerimizi girmemiz gerektiğini bilirsiniz. Bu durum hemen hemen hepimizi tedirgin eder. Örneğin eski para ile 20 milyar limitli kredi kartınız var internetten 100 TL lik bir alışveriş yapacaksınız kredi karı bilgilerinizi girmeniz gerekir. İşte BKM Express bu sırada devreye giriyor. BKM Express aracılığı ile internetten alışveriş yaptığınızda kredi kartınızın bilgilerini iş yerleri ile paylaşmadan ödemenizi gerçekleştirmenizi sağlayan bir ödeme sistemidir.

BKM Express Avantajları Nelerdir?

En önemli avantajı kart bilgilerinizi girmeden alışveriş yapma imkanıdır. Böylece kartınız yanınızda olmasa bile hızlı bir şekilde ödeme işleminizi gerçekleştirirsiniz.

Güvenli alışveriş yapma imkanı sağlar.

BKM Express üye olurken belirleyeceğiniz şifre ile ödemenizi güvenle gerçekleştirirsiniz.

Hem peşin hem taksitli ödeme yapabilir, ödül/puan kazanmaya devam edersiniz.

BKM Express Ücretsizdir.

BKM Express’e nasıl üye olunur?

BKM Express’e üye olmak için bkmexpress.com.tr girdiğinizde en üstte “HEMEN ÜYE OLUN” yazısını göreceksiniz ona tıkladığınızda karşınıza gelecek formu doldurun ve altta BKM Express’e katıl yazısına tıklayın.  Üyeliğinizin aktif hale gelmesi için mail adresinize bir yazı gelecektir. Bu yazıda yer alan linke tıklayın. Üyeliğinizi aktif hale getirdikten sonra üye girişi yapıp, kart bilgilerinizi tanımlayarak hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

BKM Express’e üye olup güvenli ödeme sistemin kullanmaya başlamak bu kadar basit bir işlem.

BKM Express ve Bankalar

BKM Express’in anlaşmalı olduğu bankalar ise şöyledir.

Akbank, Bank Asya, Finansbank, Garanti, ING Bank, TEB, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası

BKM Express kısa bir süre diğer bankalarında bu listeye ekleneceğini bildiriyor.

BKM Express ile Alışveriş

BKM Express ile üye iş yerlerinden alışveriş yaparken BKM Express’e özel indirimler ve kampanyalardan da yararlanırsınız.

BKM Express’e üye olan kişi ödeme yaparken  İşyerinin ödeme sayfasında “BKM Express ile Öde” seçeneğini seçer. Açılan BKM Express sayfasına kullanıcı adı ve şifresini girer. Burada kartını ve ödeme seçeneğini belirler sonra bankanızda kayıtlı olan cep telefonunuza doğrulama şifresi gelir. Bu doğrulama şifresi ile işlemi onayladığınızda ödeme işlemi tamamlanmıştır.

Kaynak: bkmexpress.com.tr
YouTube Preview Image

 

About admin