Affiliate Marketing ve Network Marketing Arasındaki Farklar

Her iki sistemde ek iş arayanlar, ek gelir elde etmek isteyen kişilerce para kazanmak için uygulanan bir ticaret sistemidir.

Aralarında çok az bir benzerlik vardır.

Network Marketing satış ağı kurarak, satış ağı ekibi oluşturarak idame ettirilir. Üretici firma ve tüketici arasında distribütörler (dağıtıcılar) bulunur. Distribütör network marketing şirketinin ürünlerini bire bir tanıtarak firmaya yeni müşteriler kazandırır. Bunun neticesinde ise sıcak satış karı elde eder. Network Marketing’in Affiliate Marketing’den ayrıldığı en önemli nokta ise Network Marketing de direk satış karı dışında şirkete kazandırdığınız yeni üyeler ile oluşturduğunuz satış ağından da para kazanırsınız. Başarı durumunuza göre çeşitli primler ve hediyeler verilir. Affiliate Marketing’de ise yeni üyeler ve satış ağı oluşturmak gibi bir durum söz konusu değildir.

Yabancı Network Marketin Firmaları; Anway, Herbalife, Avon, Oriflame, Forever v.b

Affiliate Marketing ise dijital ürünler, kitaplar, programlar, sağlık ürünleri gibi birçok kategoride yer alan ürünlerin satış ortağı olmaktır. Affiliate Marketing ürünlerinin satışını gerçekleştirmek için hazırlanmış platformlar bulunur. Bu sitelerde yer alan ürünlerini satış ortağı olur. Gerçekleştirilen satışlardan dolayı ürün sahibi tarafından cazip ve tatmin edici düzeyde komisyon alırsınız. İnternetten para kazanmak için ideal bir sistemdir. Affiliate Marketing için ileri düzeyde internet bilgisine sahip olmanız gerekmez. Satış ortaklığını (Affiliate Marketing) internet üzerinden yapılan bir ticaret gibi düşünebilirsiniz.

Her iki sisteminde riski yoktur. Kendi işinizdir. İşinizi evinizden yönetebilirsiniz.

Network Marketing Mi Affiliate Marketing Mi? Arasındaki farklılıklar oldukça çoktur. Belirgin benzer yönleri ise hemen hemen yok gibidir. Affiliate Marketing sistemi internetten para kazanmak isteyen kişilerce oldukça tercih edilen bir “internetten para kazanma” yoludur.

Affiliate Marketing ürünlerinin yer aldığı siteler ise en çok tercih edilen ve büyükler arasında clickbank, plimus gibi siteler yer alırken Türkiye’de ise xticaret ile satış ortaklığı gerçekleştirebilirsiniz.

Affiliate Marketing ile para kazanmak için bilmeniz gerekenleri doğru yöntem ve bu işin püf noktalarını öğrenmek için benimde faydalanmış olduğum bir kaynaktan sizde faydalanabilirsiniz. Bilgisayarınıza indireceğiniz bu e kitap’tan çok şey öğrenecek ve hemen uygulamaya geçeceğinizden şüphem yok. Kitap hakkında detaylı bilgiye buradan bakabilirsiniz.

 

 

About admin